Pages

20 Ağustos 2014 Çarşamba

MAKYAJ TAVSİYELERİ

Merhaba Arkadaşlar!

Bugün sizin için çeşitli yerlerden araştırdığım makyaj sırlarını paylaşmak istiyorum. Hadi başlayalım!!

Öncelikle makyaj yaparken kullandığınız malzemelere dikkat edin.Kullandığını fırça,ruj,rimel gibi şeyler az ama kaliteli olsun.

Ruj sürerken dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.Dudaklarınız dolgunsa mat rujları ama dudaklarınız ince ise koyu renkli ve parlak rujları tercih edin.Çünkü parlaklık ışığı yansıtır ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlar.Ayrıca ince dudaklar için dudağın çevresine rujun renginden bir ton daha koyu dudak kalemi sürebilirsiniz.

Eğer göz altında morluklarınız varsa bunları azaltmak için kaş altına far uygulayabilirsiniz.Bu dikkatin alt kirpiklerinizden yukarıya çekilmesini sağlar.     

Ayrıca gözlerinize yaptığınız rimel ve sürme de size sade ama hoş bir görüntü sunar.Tabiki göz tarzınıza göre sürme çekerseniz daha iyi olur. :))

Eğer küçük göz kapaklarınız varsa bunları büyütmek için göz kapağının dışına koyu renk , içine ise açık renk far sürerek gölge uygulayın. 

Elmacık kemiklerini vurgulamak için elmacık kemiklerinin altındaki çukura koyu renk pudra sürüp kemiğin tam üstüne de parlak bir allık sürebilirsiniz.Ama bu teknikte çok doğal bir görüntü vermek zordur. Daha kolay bir yöntem ise gülümseyip büyük bir fırça ile allık sürmektir.

Şimdilik bu kadar... Umarım beğenirsiniz.😄😄
2 yorum:

  1. Benimde gözlerimi küçük göstermek için tam tersini yapmam lazım o zaman :P senden bi de üniversiteye hazırlık çalışma yöntemleri konulu yazı bekliyorum ;););) çok beğendim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok saol canım. Tamam ilk işim bunu hazırlamak olucak 😚

      Sil