Pages

28 Eylül 2014 Pazar

HAYATINIZA YENİDEN YÖN VERİN!

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün belki de bir çok kişinin sorunu olan konulara  değinmek istedim. Günümüz şartlarında her yaşta insan gerek aşk gerek arkadaşlık gerek aile olmak üzere bir sürü sorunlara sahip...
Bazılarımız bunlarla baş edebilecekleri kadar kuvveti buluyor kendinde bazılarımız ise bu kuvveti bulamıyor .Ama kendimize bunu yapamayız.Öncelikle size bu sorunları yaşatan insanlara bu fırsatı vermeyin. Yani bunu bir düşünün.Siz mutsuzsunuz ama o kişi veya kişiler çok mutlu.
Şimdi sizinde mutlu olma zamanınız ve bunu bir adım atarak başlamanız lazım.

Biraz dışarı çıkıp gezip kafanızı dağıtarak başlayabilirsiniz hayatınıza.Daha sonra ise sizi mutsuz eden şeylerden kurtulun.Hayata olumlu tarafından bakmaya çalışın.Mutlaka hayatınızda aslında sizi mutlu edebilecek birçok şey var fakat bizler bunu fark edemiyoruz. Yani bazen bende bu şeyleri göremiyorum ama bazı konularda pozitif düşünüp mutlu olmaya çalışmalıyız. Sonuç olarak her şeyin sonu değil.

Hayatınıza  amaç verebilecek şeyler bulmaya çalışın veya sizi meşgul edecek şeyler.
Belki şuan diyorsunuz daha bu yaşta bir kız nasıl bunları bilebilir veya nasıl bize öğütler verebilir diye.
Ama bazı şeyleri anlamak için illaki yaşanmış olmasına veya daha büyük bir kişinin bunu anlatmasına gerek yok. Önemli olan gözlerimizi açıp etrafımızdaki güzellikleri görmeye çalışmak. Benim her zaman etrafımdakilere söylediğim bir sözüm vardır . Olumlu düşünün olumlu şeyler olsun . İyi davranış ve düşünceleriniz hiç bir zaman karşılıksız kalmaz.
Herkesin kötü geçen günleri olmuştur.Önemli olan geriye dönüp bu olanlara gülebilmek.Hayata biraz güzel ve gizemli bir yönden bakmak.Çünkü siz bunu yapmazsanız hayatınız bir süre sonra size sıradan gelebilir ve bu sizi sıkabilir.Ama işlere iyi yönden ve biraz da farklı çerçeveden bakabilirseniz...İşte o zaman bu sizin için yeni bir başlangıç olacaktır.
Bu arada size benim bu düşüncelerimi geliştirmeye yarayan ve içindeki yazıları çok ama çok beğendiğim iki kitabı tavsiye etmek istiyorum.İçlerinde gerçekten çok yararlı düşünceler ve bilgiler var.Gökkuşağını Yakalamak ve The Meta Secret ı mutlaka okuyun.

Umarım bu yazıyı beğenirsiniz ve sizin için faydalı olur :))

-naynaynom-

1 yorum:

  1. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca ufak bir çekiliş var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil