Pages

3 Eylül 2014 Çarşamba

MAKYAJ TAVSİYELERİ 2

Herkese Merhaba!!

Bugün  daha önce paylaştığım makyaj tavsiyelerinin ikincisiyle karşınızdayım.Yine sizler için çeşitli yerlerden araştırdığım makyaj ve güzellik sırlarını paylaşacağım.İşte başlıyoruz...
  Öncelikle ellerinizi yıkayın. Çünkü krem veya diğer güzellik malzemelerini kullanırken  özellikle küçük cam gibi kaplarda olanları parmaklarınızla kullanmayın küçük bir spatulayla alabilirsiniz. Böylece kavanozda bakteri oluşmasını ve bunun çoğalmasını engellemiş olursunuz. 
Ayrıca makyaja başlamadan dişlerinizi de fırçalamayı unutmayın çünkü güzel bir gülümseme de en az makyaj kadar önemlidir. 

 Eğer kusursuz bir cilt istiyorsanız işe fondotenle başlayabilirsiniz. Ama bunu kusurlu olan yerlere sürün çünkü yüzünüzün her yerine sürerseniz bu doğal görünmeyebilir. Nazik bir şekilde masaj yapar gibi işaret parmağınızla fondoteni sürebilirsiniz. Eğer yüzünüzün her yeri kusursuz olsun isterseniz fondotenden bir ton açık kapatıcı seçin. Bunu önce koyu lekeleri kapatmak için kullanın. Daha sonra gözünüzün  iç köşesine sürün.  Bu da biraz parlaklık kayacaktır. 

Makyaj sanatçısı Craig Cessup her yüzün doğal gölgeleri olduğunu ve bunlar aydınlatılırsa çok güzel görüneceğini söylüyor. Bunu bulmak içinde ayna da kendimize gülümsemeniz yeterli.  Daha karanlık alanları göreceksiniz mesela dudak altı gibi. Bunları aydınlatmak için beyaz göz farından yararlanabilirsiniz. 
Gözlere gelirsek. Gözler insanın kişiliğini yansıtır. Bu yüzden Bobbi nin tavsiyesi aynı rengin 3 tonunu kullanmanız yönünde. Açık , orta ve koyu. Böylece dumanlı gibi bir göz makyajı elde edeceksiniz. Ayrıca bolca siyah rimel de sürmeyin unutmayın. ( tabi bu makyaja göre değişebilir.) 

Dudaklara gelirsek. Eğer dudağınızın rengine yakın bir ruj seçerseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca bu ruju seçerken parmak ucunuza sürerseniz daha iyi olur çünkü hem yüzünüze uyumuna bakabilirsiniz hem de parmak ucu dudağınızın hem yapısı hem de rengine daha yakın. 
Dişleri fırçaladıktan sonra fırçanızın dudakalarınızı da fırçalarsanız ölü deriden kurtulursunuz ve ruju daha iyi sürebilirsiniz. 
Ağzınızı kapatın ve renklisini uygulamadan önce renksiz bir parlatıcıyı dudak çizgisinin hafif dışına taşırarak sürün. Bu rujunuzun bulaşmasını önler. Ayrıca dudak üstünde hafif kırışıklıklar olanlar içinde harika bir yöntem. 

Eğer rujunuzun ömrünü de uzatmak isterseniz makyaj gurusu Laura Mercier den bir ipucu : normal bir lipstick ile bir kat çekin sonra tek katlı bir peçeteyi dudağınızın üstüne bastırın ve fırça ya da sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin sabitlenmesi ve uzun süre muhafaza edilmesi için harika bir yöntem. 
Bugün de bu kadar arkadaşlar... Umarım beğenirsiniz . Yorum bırakmayı unutmayın .;)

-naynaynom-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder